Archiwum Wydarzeń

Zielony tydzień w Berlinie

2018-01-30

1

Międzynarodowe Targi Żywności „Grüne Woche” odbywające się od 1926 roku w Berlinie to jedna z największych, światowych imprez, ukierunkowana na promocję żywności regionalnej, ekologicznej oraz prezentację branży z nią związanych: rolnictwa, ogrodnictwa, łowiectwa, rybołówstwa i leśnictwa. Targi to przede wszystkim bogata, międzynarodowa oferta specjałów nadających się do jedzenia i picia będących wyróżnikiem i „duszą” danego kraju. Wśród nich były świeże warzywa, jarzyny i owoce oraz ich przetwory, artykuły delikatesowe, pieczywo, mięso i wędliny, dziczyzna, ryby i owoce morza, nabiał, piwo, wino, destylaty, nalewki, szampan, miody, przyprawy, zioła, herbata, kawa, suplementy diety wplecione zwykle w tradycję i elementy kulturowe danego kraju.

Więcej »

Dbamy o czyste powietrze - konferencja nt. Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w Karniowicach

2018-01-25

1

W dniu 18.01.2018 r. już po raz 15-ty w naszym Ośrodku w Karniowicach zorganizowaliśmy konferencję na temat smogu i nowoczesnych rozwiązań OZE na terenach wiejskich. Celem konferencji było zapoznanie jej uczestników ze źródłami zanieczyszczenia powietrza, uświadomienie mieszkańców wsi o szkodliwości zawartych w smogu trujących gazów i pyłów, a także przedstawienie sposobów zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza (tzw. niskiej emisji) z wykorzystaniem czystych technologii wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej.

Więcej »

Rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem

2018-01-03

1

"Zwracam uwagę, że priorytetem na nadchodzący rok są także innowacje. Będzie kontynuacja zadań w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich przez wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz resort."

Więcej »

Życzenia Boże Narodzenie 2017 i Nowy Rok 2018

2017-12-21

1 Więcej »

KGW pełne siły i tradycji - konkurs potraw wigilijnych

2017-12-20

1

Tradycyjnie, jak co roku, w siedzibie Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie odbyło się spotkanie, którego uczestnikami były koła gospodyń wiejskich z Małopolski. Tegoroczna prezentacja dorobku kulinarnego małopolskiej wsi odbyła się pod nazwą „KGW pełne siły i tradycji”.

Więcej »

„Choinka przy Wigilijnym Stole”

2017-12-19

1

XV Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych w Myślenicach jest już za nami. Organizatorami konkursu byli: MODR, PZDR Myślenice oraz Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Patronat Honorowy, jak co roku, objął Starosta Myślenicki Pan Józef Tomal. W konkursie wzięło udział 10 kół gospodyń wiejskich. W konkursie zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Trzebunia - Gmina Pcim.

Więcej »

Spotkanie Zespołu ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku w województwie małopolskim

2017-12-18

1

18 grudnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Zespołu ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku w województwie małopolskim. W trakcie spotkania m.in. dokonano oceny efektów dotychczasowych prac oraz zaplanowano zadania do realizacji w 2018 roku.

Więcej »

Szkolenie dla rolników z powiatu proszowickiego

2017-12-18

1

15 grudnia  w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników z Powiatu Proszowickiego, zorganizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR Proszowice. Zaproszono pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OR w Krakowie, przedstawicieli firm nasiennych i nawozowych. Zainteresowanie było ogromne, około 200 osób mogło skorzystać z wiedzy przekazywanej przez pracowników: MODR, ARiMR - Biura Wsparcia Inwestycyjnego.

Więcej »

„Doradca” nagrodzony w konkursie na najlepsze czasopismo ośrodków doradztwa rolniczego

2017-12-11

1

6 grudnia 2017 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XXV edycji konkursu pn. „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”. Wydawany przez MODR z s. w Karniowicach dwumiesięcznik „Doradca” znalazł się w gronie tegorocznych laureatów, otrzymując wyróżnienie za 2016 rok. Patronem honorowym konkursu był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej »

Aktualne problemy techniki ochrony upraw polowych i sadowniczych - relacja ze szkolenia

2017-12-08

1

Szkolenie zrealizowano w ramach zadań Programu Wieloletniego „Działania na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska”. Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach to wiodący w kraju ośrodek zajmujący się techniką ochrony roślin polowych i sadowniczych prowadzący badania własne z tego zakresu oraz opracowujący liczne materiały dydaktyczne i instrukcje.

Więcej »


1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [51]